ارجاع استیضاح عین‌اللهی با ۵۹ امضا به کمیسیون بهداشت
ارجاع استیضاح عین‌اللهی با ۵۹ امضا به کمیسیون بهداشت
عضو کمیسیون بهداشت از ارجاع طرح استیضاح بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت با ۵۹ امضا به کمسیون متبوعش خبر داد.

به گزارش درمان پرس به نقل از تسنیم؛عبدالحسین روح‌الامینی عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از ارجاع طرح استیضاح بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت و درمان به کمسیون بهداشت خبر داد.

وی افزود: طبق آیین نامه پس از ارجاع طرح استیضاح به کمسیون وزیر مربوطه یک هفته فرصت دارد تا در کمسیون حضور یابد لذا با توجه به اینکه روز گذشته استیضاح به کمیسیون ارجاع شده وزیر باید در اولین جلسه که یکشنبه هفته آینده است در کمسیون حضور یابد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه طرح استیضاح وزیر بهداشت با ۵۹ امضا به کمسیون بهداشت ارجاع شده است، ادامه داد: بنابراین آقای عین اللهی باید در اولین جلسه کمسیون حضور یافته و با حضور متقاضیان، پیرامون محورهای استیضاح توضیحاتی ارائه دهد.

روح‌الامینی بیان کرد: پس از برگزاری جلسه هیئت رئیسه کمسیون جمعبندی نشست را در قالب گزارشی به هیئت رئیسه مجلس ارائه می‌دهد.

به گزارش تسنیم، بر اساس ماده ۲۲۰ آیین‌نامه داخلی مجلس نمایندگان مجلس مى توانند، با در نظر گرفتن اصل هشتاد و نهم (۸۹) قانون اساسى، وزیر یا هیأت وزیران را استیضاح کنند. استیضاح وقتى قابل طرح در مجلس است که به امضاى حداقل ده نفر از نمایندگان برسد.

اخبار مرتبط:

 

  • منبع خبر : تسنیم